Seznamte se s výrobci

                                     

                                               

Ve zlaté éře 60-tých let se společně s fenoménem Hippie zrodil nový hit zvaný "Moda Positano". Lidé z měst, kteří navštěvovali amalfskou rivieru o prázdninách,nebyli vybaveni vhodným oblečením pro místní horké klima a zejména spalující jižní slunce.Obchodníci v tuto dobu vycítili svoji příležitost a přišli s úplně odlišnou módou,která okamžitě zaznamenala velký úspěch. Je vyráběna z kvalitních a pohodlných materiálů,jako je len a bavlna.K tomu jsou modely ozdobeny jemnými ručními výšivkami a ozvláštněny prvky tradičních svatebních šatů. Tento nový módní styl upoutal pozornost i významných návrhářů. Antica Sartoria v současné době prodává a rozšiřuje své výrobky po celém světě, avšak temperamentní přístup a duch této společnosti zůstává v Positanu.

 

 

 

 

  

                                           

Tissage d´Art de Lys sídlí ve Vlámské oblasti na severu Francie,kde je tkaní gobelínů tradicí již od středověku. Tato společnost s více než stoletou zkušeností vytváří širokou škálu textilních doplňků do domácnosti. Dílny Art de Lys nabízí přes 250 tapisérií, mnoho tradičních vzorů aplikovaných na polštáře a polštářky různých velikostí,stejně tak i řadu módních doplňků, jako taštičky ,psaníčka,peněženky či kabelky. A jak se produkty v Art de Lys vyrábějí ? Ve výrobních manufakturách se vytvoří návrhy, utká látka - gobelín, nebo došije finální výrobek. V roce 2013 byla společnosti  Tissage d´Art de Lys udělena značka " Společnost žijícího dědictví". Pro milovníky umění a historie, nabízí firma  prestižní gobelíny s náměty od středověku až po období empíru. Originály těchto uměleckých děl jsou k vidění např. ve Versailles či Louvre. V našem obchodě si lze tyto skvosty prohlédnout a případně objednat.

 

 

  

                                                             

 

Belly Moden je solidní německá  rodinná firma se 40-tiletou tradicí  ruční výroby kabelek různých typů a velikostí s gobelínovými prvky. Je známá v mezinárodním měřítku díky své vysoké kvalitě.

 

 

 

 

                                         

 

Krátce před 1.světovou válkou se podnikatel Eugéne Fuchs rozhodl vytvořit vlastní parfumerii na základě nového pojetí prodeje parfémů, přímo turistům, kteří v této době začali objevovat krásy francouzské riviery. Parfumerie Fragonard byla otevřena v roce 1926 v Grasse. Jméno dostala po významném malíři Jeanu Honore Fragonardovi,rodáku z Grasse. Jeho dílo vynikalo lehkostí a smyslem pro detail. Fuchsův zápal se podařilo zachovat i následujícím  třem generacím a společnost Fragonard otevřela pobočky v Eze a v Paříži. V současnosti má  parfumerie Fragonard továrny s laboratořemi, muzea a butiky v Grasse, Eze, Saint Paul de Vence, Nice, Cannes a Paříži. Za dobu své existence se stala vyhledávanou kvalitní a luxusní kosmetikou.

 

 

  

                                                                 

Rosa Templin je německá firma založená v oblasti Siebengebirge na východním břehu Rýna, a věnuje se výrobě originálních šperků.Náušnice, náhrdelníky a náramky jsou vytvářeny ručně a zpravidla tematicky, např.k jednotlivým ročním obdobím. Všechny používané materiály, jako např. vinyl, syntetická pryskyřice,francouzské perly, italský norek, javorové dřevo, čisté stříbro a v neposlední řadě Swarovského kameny, neobsahují nikl. 

Rosa Templin je jméno, jméno německé firmy založené v roce 1990 grafickou designérkou Petrou Wickler. Název ‘‘Rosa Templin‘‘ je z části vzpomínkou na zesnulého Petřina otce, který krátce před založením firmy zemřel a pocházel právě z města Templin. Dodatek ‘‘Rosa‘‘ pramení z umělecké svobody zakladatelky, která sama často říká: ‘‘Ach, Rosa – to jednoduše znamená něco jako ,,fantazie mě nikdy neodpouští.‘‘ Prapůvodní myšlenka, ze které nakonec vznikla firma ‘‘Rosa Templin‘‘ má kořeny v kreativitě a osobitém humory Petry Wickler, která už jako mladá maminka začala zkrášlovat zahradní trpaslíky a zdobit jimi svou ulici. Nejprve zamýšlela tyto drobnosti pouze jako pozornost pro své přátele, netrvalo to však moc dlouho a malá drobnost vzbudila velké nadšení v jejím okolí, až kvůli stále zvyšujícímu se počtu zájemců se musela Petra uchýlit k sériové výrobě. Petra se tedy stává i maminkou malých trpaslíčků vznikajících již ve větších počtech.
V následujících letech se z Petřina sólo projektu a takříkajíc ‘‘one-woman show‘‘ pomalu vyvíjela malá bižuterie a úspěšná firma podnikající s čím dál rozsáhlejším sortimentem, který dodnes obsahuje nesčetné množství náhrdelníků, prstýnků, náramků a náušnic. Naprosto výjimečný rukopis zboží ‘‘Rosy Templin‘‘ tkví vždy v pečlivě propracovaných, s láskou dělaných výrobcích s roztomilými detaily a zvláštní jiskrou, kterými Petra Wickler svým zákaznicím vytváří úsměv na rtech již více než dvě desetiletí. Největší úspěchy se dostavily zejména na přelomu tisíciletí, kdy firma svou popularitu začala šířit už i za hranice Německa. Výrobky ‘‘Rosy Templin‘‘ můžeme od té doby najít v renomovaných obchodních domech, jakými jsou například Harrods v Londýně, či Le Bon Marché v Paříži. Jedinečný rukopis a zvláštně jiskra Petry nechybí už ani na mezinárodních letištích a v muzejních obchodech či galeriích po celém světě. V roce 2011 se Petra Wickler rozhodla firmu z osobních důvodů přivést opět k její původní podobě a nevyrábět zboží ve velkém, nýbrž jen pro své dlouholeté a věrné zákazníky. Zájem tak o skvosty z rukou Petry stoupá doslova raketovou rychlostí. Potom, co se v roce 2014 její dcera vrátila z pobytu v USA, se v Petře probouzí zapálení a láska k podnikání a spolu s dcerou Elisou obě dospěly k rozhodnutí dát firmě nový rozměr. Petřina dcera Elisa má k ‘‘Rose Templin‘‘ pochopitelně také velmi hluboký citový vztah, nebotˇ se svou sestrou často byly přítomny na různých veletrzích a akcích spojených s firmou, jejíž atmosféra lásky a preciznosti v nich nemohla nezanechat stopy. Zaměstnankyně ‘‘Rosy Templin‘‘ jsou Petrou Wickler a jejími dcerami považovány spíše za součást rodiny, obě sestry s nimi zažívaly, stejně jako "Rosa Templin" jejich radosti v dětství i starosti v dospívání. V současné době se příznivci ‘‘Rosy Templin‘‘ mohou radovat z toho, že jejich oblíbená firma navazuje na své původní zásady a pověst a i nadále vyrábí stejně kvalitní výrobky s maximální německou precizností, kvalitní ruční prací a proto Rosa Templin i dnes je jméno radosti, nadšení a lásky.

 

 

logo

 

Výrobcem potravinových doplňků pro Vaše zdraví je farmaceutická společnost Hankintatukku Oy z Finska, která je hrdým držitelem AAA ratingu a významným světovým producentem velmi kvalitních přirodních potravinových doplňků pro zdraví. Výhradním dovozcem do České republiky je česká obchodní firma Finclub, která již 20 let působí na českém trhu v oblasti přírodních doplňků stravy a kosmetiky.